Column Coevorden Verbindt: Dagdromen

Emmen

U leest hier wekelijks een column van een lid van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Coevorden. Jeroen Huizing is deze week aan de beurt.

Hij lijkt niet in het landschap te passen. De oude spoorbrug aan het Stieltjeskanaal. Een statige, rechtopstaande heer in het verder vlakke landschap. Toen ik er afgelopen week langsreed gaven de hagel, natte sneeuw en de zon die door de wolken brak een bijzondere kijk op het donkere silhouet. Al vanaf 1996 staat de brug continu open. Het spoor aan weerszijden van de brug is een paar jaar geleden verwijderd. Alleen de brug herinnert nu nog aan de oude NAM-spoorlijn die er vijf jaar lang langsliep. De spoorbrug is opgenomen op de lijst van karakteristieke objecten. Een lijst van meer dan 400 objecten die samen met de provinciale en rijksmonumenten getuigen van de rijke geschiedenis van onze gemeente. Die geschiedenis, daar mogen we best trots op zijn! Als wethouder ben ik dat in ieder geval zeker. Vandaar dat ik op Instagram 100 dagen lang iedere dag een foto plaats van één van die historische bouwwerken (@jeroenhuizing). Als gemeente hebben we de afgelopen jaren al veel gedaan om de historie zichtbaar en beleefbaar te maken. Bijvoorbeeld het restaureren van de Van Gend en Loosloods, de panelenroute Scherven van een stad, het boek ’t Aangename eener reis door goede wegen en de beschermde status voor de karakteristieke objecten. Ook de komende jaren is het de bedoeling om meer en meer van de historie te laten zien en beleven. Gelukkig zijn we als gemeente niet de enige die aandacht heeft voor het erfgoed. Uiteraard gebeurt dat in het Stedelijk Museum Coevorden. Ook de vele historische verenigingen in onze gemeente doen veel aan het vertellen van de boeiende geschiedenis van hun eigen dorp, stad of streek. Hele mooie andere voorbeelden zijn ook de Garnizoensdag en de recent opgerichte Stichting Ter Klinke, die in september 2019 een groot theaterproductie met de naam De Toorn van Thunaer gaat uitvoeren op het landgoed De Klencke. Trots kunnen we overigens niet alleen zijn op de historie, maar zeker ook op de vele inwoners die zich inzetten voor hun eigen dorp, wijk of vereniging. Of op inwoners of oud-inwoners die bijzondere prestaties neerzetten. Op Bas Dost, die wekelijks bij Sporting Lissabon het doel even gemakkelijk weet te vinden als hij dat vroeger in de jeugd van Germanicus deed. En wat te denken van Don Schipper, die onder de naam Don Diablo wereldberoemd is als producer en dj en zelfs op de tweede plaats staat van meeste gespeelde producers ter wereld. Een absolute topprestatie! Onze jongste zoon heeft het fenomeen dromen ontdekt. ’s Nachts in bed, maar zoals hij laatste zelf zei: “Ik kan ook gewoon dromen in de klas met mijn ogen open!” Dagdromen, zo heel af en toe doe ik het ook nog wel eens. En laatst had ik een hele mooie dagdroom. Don Diablo, die zich had laten inspireren door de rijke Coevorder geschiedenis en in zijn eigen eigentijdse muziekstijl een soort ode aan zijn stad en streek ten gehore bracht op het historische decor van de Weeshuisweide met het kasteel op de achtergrond. Eigenlijk een te mooie droom om niet ooit realiteit te worden... Wethouder Jeroen Huizing

Auteur

Redactie