Sportpraat met Sebastiaan Pol: ‘Atletiek is de moeder aller sporten’

COEVORDEN

Loopgroep Coevorden is een piepjonge atletiekclub in de gemeente Coevorden. De vereniging bestaat sinds september. Penningmeester Sebastiaan Pol vertelt in deze Sportpraat meer over de loopgroep.

Wie ben je? “Ik ben Sebastiaan Pol, 35 jaar, trotse vader van vier kinderen en woon in Coevorden. Sinds enkele jaren loop ik hard. Coevorden kent jaarlijks een erg leuk evenement: de Coevorder Grachtenloop. Door dit evenement heb ik tot mijn grote vreugde een ‘hardloopvirus’ opgelopen.” Welk werk doe je? “Ik ben registeraccountant en leidinggevende op een bestuursbureau van een onderwijsinstelling. Overdag vergader ik veel en zit ik met mijn neus in verschillende dossiers. Hardlopen houdt mij gezond, scherp en fit.” Waar wil het bestuur van Loopgroep Coevorden voor staan? “We staan voor een toegankelijke vereniging. Een hechte en veilige club. Plezier staat voorop; presteren volgt vanzelf. Het bestuur is actief op de achtergrond en wil vooral faciliterend zijn en de activiteiten van de vereniging goed structureren. De betrokkenheid en het enthousiasme van de leden binnen de vereniging willen we vasthouden.” Wat maakt de sport atletiek zo leuk? “Atletiek is de moeder aller sporten. Jong en oud kan samen trainen en toch naar individuele doelen werken. Daarbij kun je makkelijk ‘instappen’. Met het kopen van een paar hardloopschoenen ben je er al.” Op welke niveaus wordt aan atletiek gedaan bij Loopgroep Coevorden? “We hebben verschillende groepen: beginnende lopers, recreatieve lopers en wedstrijd- en prestatielopers. De groepen hebben een verschillend trainingsprogramma en een eventueel op maat gemaakt schema. Voor spel en variatie trainen de groepen zowel afzonderlijk als samen.” Waarom zet jij je graag in voor het bestuur? “Ik wil graag met mijn kennis en kunde de vereniging vooruit helpen in haar ontwikkeling.” Welke taken heb jij als lid van het bestuur? “Ik vervul de rol van penningmeester. Met een zo laag mogelijke contributie - 5 euro per maand - hoop ik mijn bijdrage te leveren aan veel activiteiten, trainingen en wedstrijden. De drempel naar onze vereniging willen we laag houden.” Gloriemomenten voor jou in het bestuur? “De binding van enkele grote sponsoren aan onze jonge vereniging. Met dank aan deze sponsoren hebben wij voor onze leden clubtenues kunnen aanschaffen en kunnen wij gratis aan bepaalde wedstrijden meedoen. Ik geniet van de eenheid die wij als ‘blauwe brigade’ uitstralen tijdens de wedstrijden.” Wat wil je bereiken met het bestuur? “Ik wil een goede basisorganisatie leggen en daarmee zorgen dat Loopgroep Coevorden een begrip wordt in Coevorden en omstreken.” Waar hebben jullie van geleerd als bestuur? “Wij zijn nog een jonge vereniging. We hebben nu al geleerd dat we zaken niet al te formeel moeten benaderen en dat het goed vertegenwoordigen van onze leden de hoogste prioriteit is.” Hoe zie jij de toekomst van Loopgroep Coevorden? “Onze vereniging heeft toekomst. Het lijkt wel alsof we steeds drukker worden en minder tijd vinden om op vaste momenten te sporten. Met hardlopen ben je altijd flexibel. Met de basislooptrainingen bij onze vereniging zorg je ervoor dat je zelf verantwoord sport. Daarnaast biedt onze vereniging een gezellig samenzijn, waar plezier en prestatie hand in hand gaan.” Blijft het alleen bij hardlopen bij jouw vereniging? “Nee, wat mij betreft zeker niet. De focus ligt nu op de wegatletiek, dat zal ook zo blijven. Ik hoop dat we over vijf jaar een jeugdgroep hebben. Bij voldoende belangstelling kunnen we dan andere atletieknummers aanbieden.” Vanwaar de kleuren van de gemeente Coevorden in het logo van jullie club? “Misschien heb je het tussen de regels door wel gelezen. Wij zijn een trotse Coevorder vereniging.” Hardenberg en Emmen hebben een atletiekbaan. Zien jullie ook in Coevorden graag een atletiekbaan? “Een eigen atletiekbaan zou een boost zijn voor de Coevorder verenigingen en de gezondheid van de bevolking. Goede en mooie faciliteiten trekken mensen. Daar wil je gezien worden en mee worden geassocieerd. Kijk eens naar de sportfaciliteiten in Ommen en Hardenberg! Heel realistisch is het niet, maar alleen met lef en wil bouw je aan de toekomst en houd je Coevorden aantrekkelijk. Coevorden: investeer in jeugd en sport. Dan blijf je aantrekkelijk en gezond!” Wie is jouw grote voorbeeld in de sport atletiek? “Ik heb veel respect voor de atleet Usain Bolt. Vooral zijn focus. Buitenaards hoe hij steeds op hoog niveau heeft weten te pieken.” Hoe breng je graag jouw vrije tijd door? “Het zal geen verrassing zijn dat ik graag in mijn vrije tijd sport. Ik speel squash, houd van fietsen en doe aan hardlopen. Het is leuk om met een groepje naar een hardloopwedstrijd toe te werken en er samen heen te gaan. Verder ben ik geboeid door geschiedenis en astronomie, maar als de Elsevier of NRC/FD in de buurt ligt lees ik die ook graag. Mijn grootste hobby blijft toch het spelen, dollen en voetballen met mijn kinderen of lekker fietsen en picknicken in Duitsland. Voor picknicken is het nooit te koud!” Is er nog iets wat je wilt delen met de lezers van de ZuidOosthoeker? “Voor de lezers die niet sporten: ga vandaag eens buiten wandelen en voel de elementen. Was het lekker? Doe eens gek, koop een paar hardloopschoenen en begin voorzichtig. Ga eens naar een loopgroep. Tot ziens bij de Grachtenloop 2018!”

Meedoen

Wil jij meedoen aan deze rubriek? Stuur dan een mail naar de redactie: zuidoosthoeker@ndcmediagroep.nl.

Auteur

Redactie